جیک جیک،کاملترین مجموعه سیسمونی نوزاد و دکوراسیون اتاق کودک

بازی کودکانه در خانه

پنج بازی کودکانه در خانه 987

بازی کودکانه درخانه و سرگرم کردن کودکان می‌تواند کار بسیار دشواری باشد و این کار حتی در تعطیلات دشوارتر است. در این نوشتار۴ روش عالی بازی کودکانه در خانه و سرگرم کردن بچه ها در خانه را گردآوری کرده‌ایم. در صورتی که هرچه تلاش می‌کنید تا آن‌ها را از تلویزیون و بازی‌های رایانه‌ای دور کنید اما موفق نمی‌شوید، این نوشته را بخوانید!


بازی کودکانه درخانه

خمیر بازی هم کودک را سرگرم می‌کند و هم خلاقیت او را افزایش می‌دهد. شما حتی می‌توانید خودتان خمیر بازی در خانه آماده کنید و آن را به میل کودک‌تان رنگ‌آمیزی کنید.

سن: بچه‌ها در همه‌ی سنین عاشق خمیر بازی هستند، اما شاید بهتر باشد آن را زمانی دست کودک‌تان بدهید که مطمئن شوید، می‌داند نباید آن را بخورد.

پنج بازی 2

کودکانه در خانه 6

۲. آن‌ها را به آشپزخانه ببرید

تعداد زیادی رسپی ساده برای طبخ غذا وجود دارند که می‌توانید همراه با فرزندان‌تان آن ها را امتحان کنید. اگر نگران این هستید که ممکن است به گاز یا غذاهای داخل فر دست بزنند، چرا دسرهای شکلاتی را که باید در یخچال خنک شوند را امتحان نمی‌کنید. اگر فرزندتان واقعا این کار را دوست داشته باشد، پس چرا گاهی وقت‌تان را با او در آشپزخانه و برای درست کردن ساندویچ‌ها و میان‌وعده‌های سرد صرف نمی‌کنید. شاید آن‌ها از نتیجه‌ی کار خوش‌شان نیاید و آن را نخورند، اما شما در واقع هم طعم و مزه را به آن‌ها آموزش می‌دهید و هم حسابی سرگرم‌شان می‌کنید.
سن: به محض این که آن‌قدری قد بکشند که بتوانند روی کانتر یا میز آشپزخانه کار کنند.


بیشتر بدانیم  !


۳. به کودکان گلدوزی یاد دهید

گل‌دوزی هنر بسیار زیبا و خلاقانه‌ای است و یک راه عالی برای بازی کودکانه درخانه و جذب بچه‌ها به هنر و صنایع دستی محسوب می‌شود. شما می‌توانید کیت‌های مخصوص بچه‌ها را خریداری کنید، بنابراین هم با سوزن به خودشان آسیب نخواهند زد و هم الگوی ساده‌ای برای دنبال کردن و خلق اثر هنری‌شان خواهند داشت.

پنج بازی 3

بازی کودکانه در خانه

۴. کاردستی‌های کاغذی بسازید

از تمام کاغذهایی که برای بازیافت کنار گذاشته‌اید استفاده کنید و موشک و کشتی‌ها کاغذی بسازید. سپس می‌توانید موشک‌ها را از یک پنجره در طبقه بالا به بیرون پرتاب کنید و با هم پرواز آرام موشک را تماشا کنید. حتی می‌توانید شکل‌های مختلفی از موشک را با انواع کاغذ بسازید و ببینید کدام یک پرواز زیباتر و بلندتری دارد.


بیشتر بدانیم !

دیدگاه‌ها ۰

*
*