جیک جیک،کاملترین مجموعه سیسمونی نوزاد و دکوراسیون اتاق کودک

روانشناسی کودک

اهمیت روانشناسی کودک

دوران کودکی  اهمیت ویژه ای در شکل گیری شخصیت و شکوفایی استعداد ها و توانائیهای کودک شما دارد. نوزاد انسان در مقایسه با سایر موجودات عالم مدت زمان طولانی تری را نیاز دارد تا قابلیت ها و توانائیهای خود را پرورش دهد و آشکار سازد. فرزندان شما حدود ۱۸ سال اول زندگی خود را در حال رشد و تکامل ابعاد مختلف شخصیتی و مهارتی می باشند و این دوران اهمیت ویژه ای در زندگی فعلی و آینده آن ها دارد.

نوزاد انسان در روزهای اولیه تولد از توانایی های کمی برخوردار است و نیاز به مراقبت والدین و اطرافیان دارد. این مراقبت ها بدون آگاهی، دانش و آموزش شیوه صحیح پرورش فرزند امکان ندارد و اهمیت روان شناسی کودک نیز از این دو موضوع (زمان طولانی رشد کودکی و شیوه های صحیح فرزند پروری) حاصل می شود.

گاهی برای پرورش و رشد بیشتر کودک و همچنین استفاده درست از توانایی ها و استعدادهای او نیاز به روانشناس متخصص کودک می باشد  تا شما را در جهت پیشبرد استعداد ها و توانایی های کودکتان راهنمایی کند.

برخی از والدین نسبت به اینکه کودک خود را به یک مرکز مشاوره کودک یا روانشناسی کودک ببرند تصور خوبی ندارند. کودکان بیشماری وجود داشته اند که مشکلات پنهان یا ناشناخته ای داشتند و والدین با تصور غلط از روانشناس کودک در پیشروی مشکل فرزندشان دخیل بوده اند.

با مراجعه به روانشناس کودک شما می توانید به راحتی از مشکلات و مسائلی که ممکن است کودکتان را درگیر کند مطلع شوید و این فرآیند در گرو گفت و گو با یک متخصص کودک و همراهی او در روند رشد فرزندتان می باشد.

روانشناسی کودک یکی از بخش‌های با اهمیت روانشناسی رشد می باشد.

موضوعات مربوط به روانشناسی کودک

روانشناسی کودک شامل موضوعات و فاکتورهای گوناگونی از جمله تاثیر ژنتیک بر رفتار کودک و همچنین فشارهای اجتماعی بر او می باشد. از جمله این موارد :

ژنتیک

تاثیرات محیط بر کودک

رشد والدین آن ها

رشد اجتماعی آن ها

تنش های جنسیتی

رشد جنسیتی

رشد شناختی

زبان

دیدگاه‌ها ۰

*
*