جیک جیک،کاملترین مجموعه سیسمونی نوزاد و دکوراسیون اتاق کودک

پیش دیابت در کودکان

پیش دیابت در کودکان

بیماری که در آن بدن قادر به تولید و استفاده از انسولین نمی باشد به دیابت شیرین معرروف است. انسولین یک هورمون ضروری در بدن است که تنظیم میزان سوخت و ساز بدن را بر عهده دارد،این بیماری باعث اختلال در تنظیم این سوخت و ساز می شود.

دیابت به طور کلی به ۴ دسته تقسیم می شود که شایع ترین انها دیابت نوع یک که در ان برای کنترل قند خون به بیمار انسولین تزریق میکنند ک معمولا در افراد زیر سی سال دیده میشود ودیابت نوع دو که بیشتر در افراد بالای سی سال دیده میشود اما به تازگی در کودکان به ویزه کودکانی با رنگ پوست تیره قابل مشاهده است.

نشانه های بروز پیش دیابت در کودکان:

    کسل شدن، پرادراری ،لاغر و ضعیف شدن در عین حال پر خوری و پر نوشی و حتی خوب نبودن حال عمومی کودک می توانند از  نشانه ها ی بروز دیابت باشند.

معمولا دیابت کودکان زیر سن ۱۱سالگی شروع میشود و تا هنگام مرگ و پایان عمر گریبان گیر افراد است. علل پیدایش این بیماری به دلیل توقف تولید و ترشح انسولین به وسیله پانکراس است. دیابتی که بیشتر بین کودکان ۶ تا ۷ساله و نوجوانان در حال بلوغ دیده میشود همان دیابت نوع یک است، این نوع دیابت بیشتر جنبه ی ژنتیکی دارد. دیابت نوع دو به دلیل تغذیه نا مناسب و چاقی، استرس و استعمال دخانیات و کم خونی بوجود می اید که درصد بوجود امدن ان در کودکان کمتر است زیرا کودکان ازمشغله های روزانه و استرس رنج نمی برند و سیگار نمی کشند، اما چاقی و زیاد استفاده کردن از بازی های رایانه ای و کم تحرکی در کودکان و پیشرفت زندگی مکانیک موجب بروز دیابت نوع دو در انها می شود .همچنین خوردن فست فود ها که غذا های مضری هستند انرژی زیادی به کودکان میدهد و موجب چاقی و پیدایش دیابت در کودکان میشود . 

وقنی قند خون بیش از حد بالا برود مقدار اسیدی شدن خون نیز بالا میرود در این حالت بدن به جای قند از ماده ی چربی که خاصیت اسیدی دارد استفاده میکند و فرد به کما می رود و به حال مرگ می افتد. همچنین کنترل نادرست این بیماری پس از ۱۰ الی ۱۵ سال پس از مبتلا شدن کودک موجب بروزجبران نا پذیر بیماری های قلبی ، عروقی ، چشمی و کلیوی میشود.
برای درمان دیابت کودکان در مان قطعی شناسایی نشده است و تنها راه موجود تزریق انسولین است .
به توصیه های زیر توجه کنید :
۱-نشانه هارا جدی بگیرید .
۲- خود درمانی نکنید.
۳-از گیاهان برای درمان استفاده نکنید .
۴- فعالیت بدنی بسیار حایز اهمیت است و بهتر است ک دانش اموزان دیابتی قبل از زنگ های ورزش و فعالیت بدن مقداری انسولین مصرف کنند .

دیدگاه‌ها ۰

*
*